ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 12:48

Yazıcı: "Polisler sendikalı olmalı"


Türkiye Kamu Sen'e bağlı Memur Sen Erzurum İl Şube Başkan Yardımcısı Mucip Yazıcı, polislerin sendikalı olmasının önünün açılmasını istedi.

Memur- Sen Şube Başkan Yardımcısı, Taksim Meydanı ve Gezi Parkı olaylarının ülke genelindeki polisleri olumsuz etkilediğini ifade etti. Yazıcı, polis teşkilatında yıllık izinlerin ikinci bir emre kadar kaldırıldığını belirten Yazıcı, zor şartlar altında görev yapan polislerin sosyo- ekonomik ve mesleki haklarının korunması için sendikal hakka sahip olmaslarının gerektiğini dile getirdi. Avrupa Birliği'ne giriş sürecinde daha katılımcı ve çoğulcu bir politika izleyen hükümetin polislere sendikal hak tanıması gerektiğine işaret eden Yazıcı,"Yaşanan son olaylar polislerin ne kadar sahipsiz olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Yıllık izin hakkı ikinci bir emre kadar dondurulan, mesai ücreti verilmeden, 24 saat çalıştırılan polis maddi ve manevi olarak yıpranıyor. Sendika hakkı verilmeyen emniyet teşiklatına bu hak verilmeli. Avrupa ülkelerindeki polisler sendikal hakka sahipken, ülkemizdeki polislerin bu haktan mahrum edilmesi emniyet teşkilatına haksızsızlık" dedi.

Gezi parkı olaylarında atılan taş, edilen hakaretlerin polisleri olduğu kadar TV başındaki ailelerini ve çocuklarını da olumsuz etkilediğini sözlerine ekleyen Yazıcı,"Polis eşleri, çocukları, anne ve babaları tv ekranları başında tedirgin bir şekilde olayları izlemekte. Polislere atılan taş, molotof ve savrulan hakaretler polis ailelerinin moralini bozmakta, psikolojilerini alt üst etmektedir. Bu problemin giderilmesi için polislere ve ailelerine psikolojik danışmanlık hizmeti sunulmalı. Polislere yönelik gerçekleştirilen her türlü eylemi sendika olarak kınıyoruz. Polis ve ailelerinin yanında bir kez daha olduğumuzu kamuoyuna deklare ediyoruz." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER