ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 17:27

Yazıcı: "Değişimin sebebini Başbakan bilir"


Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, kabine değişikliğini rutin bir işlem olarak değerlendirdi. Değişikliğin sebeplerinin Başbakanca bilinen bir husus olduğunu ifade eden Yazıcı, “Bize düşen uyumlu çalışmaktır.” dedi.

Kabinede yapılan değişiklikle ilgili soruları cevaplayan Bakan Yazıcı, “Hayırlı olsunu siz söylediniz ben de tekrarlayım. Bunlar rutin işler. Bunun ötesinde bir değerlendirme yapmanın doğru olmadığı kanısındayım.” diye konuştu.

Mevzuatlarına göre kabineyi kurma yetkisinin Başbakan’da olduğunu kaydeden Yazıcı, “Gerek gördüğü zamanlarda değişikliği yapar. Bu tür yerler sürekli hizmet üretilen yerler değildir. Herkes bilir burada geçici olarak bulunduğunu. Dolaysıyla sayın Başbakanın hesabı bu. İnşallah ülkemiz için, milletimiz için hayırlı hizmetlere vesile olur. Bunun ötesinde söyleyeceğim başka bir şey yok.” dedi.

Uzun dönem görev yapan Sağlık Bakanı Akdağ ve kısa süre görevde bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay gibi isimlerin değiştirilmesinin çeşitli yorumlara neden olduğu sorulan Yazıcı, “Bakanlığın uzunluğu kısası tabiki zaman itibariyle ölçtüğünüz zaman öyle. Ama mevzuatımızda, uygulamalarımızda bakanlık süresi şu kadar veya bu kadar olacak değil. Hükümetler dönemi bellidir. İki dönem yapan var üçüncü döneme giren var. Sayın Başbakanımızın takdiri. Onun sebepleri Başbakanımızca bilinen bir husustur. Bize düşen görev uyumlu, daha tempolu çalışmaktır.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER