ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 22:55

Yavru Köpek Uçağın Kargo Bölümünde Donarak öldü

Yavru Köpek Uçağın Kargo Bölümünde Donarak öldü


İstanbul-Bodrum seferini yapan uçağın kargo bölümünde donarak ölen köpeğin sahibi Gökçe Saadet sosyal medyada isyan etti.
İstanbul’dan Bodrum’a dönen Gökçe Saadet isimli yolcu, uçağının kargo bölümüne teslim ettiği köpeğinin ölüsü ile karşılaşınca isyan etti. Saadet köpeği ile ilgili kaptanın ikaz edilmediğini iddia ederken, havasızlıktan ve soğuktan donarak ölen 300 gram ağırlığındaki Yorkshire cinsi köpek için THY’den açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre Türk Hava Yolları köpeğin uçakta öldüğünü doğruladı.
THY yaptığı açıklamada “27 Nisan İstanbul-Bodrum uçuşunda, sahibine ulaştırılmak üzere sakinleştirici verilmiş bir şekilde kargo birimimize teslim edilen ve evcil hayvan taşıma kurallarına uygun taşınan Yorkshire Terrier cinsi küçük dostumuzun hayatını kaybetmesi sebebiyle çok üzgünüz. Aksaklık ve kural ihlalinin olmadığı bu uçuş sırasında yaşanan üzücü olayı titizlikle incelediğimizi ve takip ettiğimizi belirtiriz” ifadelerini kullandı.
Öte yandan Köpeğin sahibi Gökçe Saadet ise köpeğinin ölümü ile ilgili aldığı raporla Türk Hava Yolları’na maddi ve manevi tazminat davası açmaya hazırlanıyor.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER