ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Şubat 2013 Cumartesi 16:45

Yavru köpeği tedavi ettirip sahiplendi

Yavru köpeği tedavi ettirip sahiplendi


Sakarya'da bir aracın çarparak yaraladığı yavru sokak köpeğini tedavi ettiren vatandaş, hayvanı sahiplendi. Vatandaş, tedavisinin ardından evine götürdüğü yavru köpek için sağlık karnesi de çıkarttı.

Arifiye ilçesinde yaşayan Ali Bayraktar, bir aracın çarpıp yaraladığı iki aylık dişi köpeği, tedavi ettirmek için veteriner kliniğine götürdü. Yapılan muayenede yavru köpeğin ön sol bacağının tüm fonksiyonlarını kaybettiği, diğer üç bacakta da muhtelif derin sıyrıklar ve yaralanmalar olduğu tespit edildi. Tedavisi yapılan köpek, Bayraktar tarafından sahiplenildi.

Tedaviyi gerçekleştiren veteriner hekim Mustafa Yıldız, köpeği getiren vatandaşın örnek bir davranış sergilediğini belirterek, "Bize köpeği getirdiğinde 'yavruyu tedavi ederseniz ben de iyileştikten sonra bakımını üstleneceğim' dedi. Müdahaleyi yaptıktan sonra köpeğin sokakta bu şekilde yaşamasının çok güç olduğunu dile getirdi. Sahiplenmeye karar verdi. Hemen yeni bir köpek kulübesi satın aldı. Sağlık karnesi çıkarttı. Yavru köpek yeni sahibiyle yeni evine mutlu bir şekilde döndü." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER