ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 17:55

Yavru kediye polis şefkati


Adana’nın Kozan ilçesinde Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, bir apartmanın bahçesinde bulunan hasta kedi yavrusuna sahip çıktı. Ekipler süt verip doyurdukları kediyi veterinere götürerek tedavi ettirdi. Polislerin duyarlı davranışı vatandaşların takdirini kazandı.

Veterinere götürülen yavru kedi, veteriner hekim Ali Demir tarafından önce muayene edildi daha sonra tedavi uygulandı. Veteriner hekim Ali Demir, "Hayvanda şiddetli akciğer enfeksiyonu görülüyor. Akciğerde horultu şeklinde balgam geliyor. Tedavisini yapıp düzelteceğiz. Polislerin duyarlı davranışlarından dolayı kendilerini kutluyorum. Polislerimiz büyük duyarlılık göstermişlerdir. 'Hayvanı sevmeyen insanı da sevmez' diye bir söz vardır. Yeni yetişen çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılayacağız ki hayvanı seven birisi insanı da sever. Polislerimize böyle minik bir yavruya sahip çıkıp getirdikleri için teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımıza da çağrıda bulunuyorum; sahipsiz hasta sokak hayvanlarına sahip çıksınlar. Getirsinler biz ücretsiz bu hayvanlarımıza gerekli tedavilerini yaparız. Elimden geldiği kadar onların tedavisine yardımcı oluyorum. Bundan sonrada olmaya devam edeceğim." diye konuştu.

Yavru kedinin İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli (TDP) Büro Amirliği ekipleri tarafından günlük veterinere götürülüp tedavisinin yapılacağı öğrenildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER