ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2013 Cuma 15:57

Yatılı okul kazanmalarına rağmen gidemiyorlar


İzmir’in Aliağa ilçesinde, yatılı okul kazanmalarına rağmen okul yönetiminin çeşitli sebeplerle kabul etmediği öğrenciler evlerinde bekliyor. Yaklaşık 70 öğrencinin bu durumda olduğunu söyleyen veliler, “Çocuklarımız, iki haftadır okullarına alınmıyor. 'Yemekhane tamirde' gibi çeşitli eksikler, bahaneler gösteriliyor. Bu kaybedilen zamanı kim ödeyecek?” diye tepki gösterdi.

Haydar Aliyev Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ni yatılı kazanan öğrenciler, yönetimin çeşitli bahaneler göstererek almaması sebebiyle evlerinde haber bekliyor. Velilerden Ahmet Yılmaz, oğlunun kayıt işlemleri tamamlanmasına rağmen okula alınmadığını söyledi. Okul yönetiminin kendilerine çeşitli bahaneler gösterdiğini, muhatap bulamadıkları için ne yapacaklarını bilemediklerini vurguladı. Çaresiz şekilde oğlunun evde beklediğini dile getiren Yılmaz, “Ağustos ayında bütün evrakları teslim ettik, kayıt işlemlerini bitirdik fakat okulların açıldığı gün gittiğimizde bizi almadılar. Yemekhane yetersiz olduğu için bir süre beklememizi söylediler. İki hafta oldu, çocukları hâlâ okula almadılar. Bu sene bu liseyi kazanan 70 öğrenci var. Hepsi, okuldan gelecek haberi bekliyor. Bu çocukların kaybettiği zamanı kim karşılayacak? Yazık günah değil mi?” şeklinde konuştu.

Okul yönetimi konuyla ilgili açıklama yapmazken Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise herhangi bir olumsuzluk bulunmadığını savundu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER