ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 10:56

Yatalak hastalara, ortopedik yatak desteği


Sivas Devlet Hastanesi ve Numune Hastanesi tarafından Hayat Ağacı Derneği'ne bağışlanan karyolalar ve ortopedik yatakların ihtiyaç sahiplerine dağıtımına başlandı.
     Sivas Belediye Başkan Yardımcısı ve derneğin yönetim kurulu üyesi Mehmet Avcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, evinde yatalak hastası olan ve maddi durumu iyi olmayan kişilere, Hayat Ağacı Derneği'ne hasta raporlarıyla müracaat etmeleri halinde yataklardan verdiklerini söyledi.
     Hastaların sıkıntılarını bir nebze de olsa gidermek için gayret gösterdiklerini belirten Avcı, ''Hepimiz bu dünyada imtihandayız. Allah, cümlemizi bu imtihanı başarıyla verenlerden etsin. Hastalarımıza Allah'tan acil şifa diliyorum, hasta yakınlarımızın da Allah yardımcısı olsun'' dedi.
     Hastaların belirli sıkıntıları ciddi manada yaşadığını anlatan Avcı, ellerinde 50 yatak bulunduğunu dile getirerek, ''İhtiyaç sahibi ailelerimiz bildirdiği sürece bunları dağıtıyoruz'' diye konuştu.
     Yüceyurt Mahallesi'nde torunu ve geliniyle kiraladıkları evde yaşayan ve kenarı tahtayla desteklenmiş eski yer yatağında günlerini geçiren kemik erimesi hastası Mevlüde Döleker (81), kendisine hasta yatağı verilmesinden dolayı yetkililere teşekkür etti.
     Hastalığı nedeniyle 3 yıldır evden dışarı çıkamadığını belirten Döleker, ''Allah devletimize çok versin. Çok rahatım, Allah razı olsun'' dedi.
     Döleker, yetkililerden ve hayırseverlerden akülü tekerlekli sandalye istedi.
     Mevlüde Döleker'in torunu Rıza Döleker ise babaannesinin rahat bir yatağa kavuştuğunu vurgulayarak, ''Allah milletimize, devletimize daha da çok versin'' ifadesini kullandı.
     Fatih Mahallesi'nde yaşayan Nazife Bektaş (72) ise 6-7 yıldır şeker hastası olduğunu, 37 yaşındaki şizofren hastası oğlu ile kendisine gelininin ve diğer oğlunun baktığını söyledi.
     Yetkililere teşekkür eden Bektaş, ''5-6 yıldır şeker hastasıyım. Şekerim bugünlerde çok yükseliyor. Yataktan kalkamıyorum, dizlerimde derman yok. Allah razı olsun sizlerden'' diye konuştu.
    

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER