ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Eylül 2014 Cuma 19:29

Yatağan'da eylem

Yatağanda özelleştirme karşıtı eylem

Yatağan Termik Santrali'nin özelleştirilmesine karşı çıkan Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi bir grup, santral girişini kapattı.


Yatağan Termik Santrali'nin özelleştirilmesine karşı çıkan Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi bir grup, santral girişini kapattı.

TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz, beraberindeki TGB üyeleri ile Yatağan Termik Santrali önünde özelleştirme karşıtı eylemlerini sürdüren enerji ve maden işçilerini ziyaret etti. Cengiz ve beraberindekileri, Tes-İş ve Maden-İş sendikalarına üye enerji ve maden işçileri karşıladı.

Cengiz, burada işçilere hitaben yaptığı konuşmada, tüm Türkiye'nin gözünün burada olduğunu belirterek, "Yatağan'daki işçi direnişinin özelleştirme yanlılarını yerle bir edeceğinden şüphemiz yok. Hepimizin olan bu santrali ve maden ocaklarını, yani kalelerimizin düşürülmesine asla müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Cengiz, işçilerin bir işaret vermesiyle Türkiye'nin dört bir yanından on binlerce insanın, Yatağan Termik Santrali ve kömür işletmelerine kalkan olmaya geleceğini savundu.

Cengiz ve beraberindekiler daha sonra işçilerle Yatağan Termik Santrali nizamiyesi önünde toplanarak santralin girişini kapattı. Gruptakiler, bir süre sonra dağıldı.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER