ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 17:57

Yaşlılar bu merkezde altın yıllarını yaşayacak


Çanakkale'de yaşlıların vakit geçireceği "Altın Yıllar Yaşam Merkezi" açıldı. Yaşlılar burada vakitlerini çeşitli etkinliklerle geçirecek.

Çanakkale Belediyesi tarafından Halk Eğitim Merkezi ve İş-Kur ortaklığında yürütülen, Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından da desteklenen merkezin tanıtım ve açılış töreni yapıldı. Belediye Amatör Sporevi'ndeki törene Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, projenin katılımcıları ve kursiyerleriyle belediye personeli katıldı. Mayıs 2013'te imzalanan proje sözleşmesiyle birlikte uygulamalarına başlayan Altın Yıllar Yaşam Merkezi'nin tanıtımından sonra bir konuşma yapan Başkan Gökhan, toplumda yaşlı bakımının çok önemli olduğunu söyledi. Yaşlanmayla birlikte sıkıntıların da beraberinde geldiğine dikkat çeken Gökhan, "Yaşlılarımız da çocuklarımız ve engellilerimiz gibi bu kentin dezavantajlı kesimi. Özellikle 65 yaş üzeri kentlilerimizle ilgilenmek, sorunlarını çözmek, onları korumak bu toplumun görevidir. Biz de bu anlayışla bu merkezimizi kurduk." dedi. Şehirde 65 yaş üzeri olup sosyalleşmek, birarada olmak isteyenlerin merkezden hiçbir ücret ödemeden faydalanabileceğini kaydeden Gökhan, ayrıca tıbbi ihtiyaçlarının da karşılanabileceğini ifade ederek, belli sürelerle 65 yaş üzeri yaşlıların merkezde misafir edilmesi için çalışmalar yapıldığını aktardı.

Konuşmaların ardından Altın Yıllar Yaşam Merkezi'ni gezen davetliler, katılımcıların bugüne kadar hazırlamış oldukları çalışmaların sergisiyle karşılandı. Merkez, ileriki aylarda yapılacak yeni binasına taşınacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER