ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 12:26

Yaşlı kadının düşürdüğü 25 bin lirasını aldılar

Yaşlı kadının düşürdüğü 25 bin lirasını aldılar


Sakarya’da esnaflık yapan ve eşi felçli olan Arife Demir, borç ödemek için yanında bulunan 25 bin lirasını düşürdü. Paraya alan kişiye seslenen Demir, “Bu kişi merhamete gelsin, vicdan azabı duysun, paramı iade etsin.” dedi.

Sakarya’nın Pamukova ilçesinden her gün Adapazarı’na gelerek Katlı Pazaryeri’nde zeytin, peynir satan Arife Demir, borçlarını ödemek için yanına 25 bin lira aldı. Pamukova’dan dolmuşla Adapazarı’na gelen Demir, İtfaiye Caddesi’nde parayı düşürdü. Demir, parayı düşürdüğünü anlayınca yeniden dolmuştan indiği yere gittiğini belirterek “Dalgınlığıma geldim, başım çok dalgındı. Düşürdüğüm yere 5-10 dakika sonra döndüm. Baktım kimseyi göremedim. Birisi almış parayı. Gören var. Kameralarda belli. Ben bu parayı çok zor kazanıyorum. Akşama kadar ayakta dikiliyorum. Borçluyum. Bu kişiyi gören varsa bana getirsin. Polislere haber versin, herkesten rica ediyorum. Bütün Adapazarı halkı beni tanıyor zaten. Her gün Adapazarı’ndayım. Bana yardımcı olsunlar. “ diye konuştu.

    Parayı alan kişiye de seslenen Demir, “Parayı alan kişi merhamete gelsin, vicdan azabı duysun. Benim hiçbir şeyim yok. Bu parayı iade etsin. Eşim rahatsız felçli. Parayı getirmesini rica ediyorum. “ ifadelerini kullandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER