ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 15:29

Yaşlı çiftin çekmeyen telefon çilesi


Mersin'in Silifke ilçesine Bağlı Çaltıbozkur köyünün Çukurca Mahallesi'nde oturan yaşlı çift, evin tavanında çeken telefonla konuşmak için cambazlık yapıyor.

Evin bir köşesinde ve tavana yakın yere yaptırdıkları dolabın üzerinde duran telefon çalınca, konuşmak için divanın üzerine üst üste koydukları yastıkların üzerine çıkmak zorunda kaldıklarını belirten 70 yaşındaki Durdu Taşkaya, telefonlarının çekmesini istediklerini söyledi.

Taşkaya, “Evin tavanına koyuyorum telefonu, 70 yaşındayım, güçlükle çıkıyor, güçlükle konuşuyorum. Evin tavanında yastıkların üzerine çıkıp, güçlükle konuşuyorum, çünkü tek orada çekiyor, başka çaremiz yok.” dedi.

73 yaşındaki Gündüz Taşkaya ise “Çaltıbozkur köyünün Çukur Mahallesi'nde oturuyorum. Hiç telefonlarımız çekmiyor. Telefonla konuşmak isteyen köylü, bir kilometre tepeye çıkıyor, Orada görüşme yapıyor. Bizler yaşlı insanlarız, oralara gidemiyoruz. Sadece benim evin tavanında bir yerde kesintili olarak çekiyor, arada da kesintili olarak konuşuyoruz. Tavana çıkmak zor oluyor ama yapacak bir şey yok. Kent merkezinde oturan çocuklarımız ya da okuyan torunlarımız arıyor. Telefonla da olsa hasret gidermek için tavana çıkıp konuşuyoruz.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER