ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 07:21

Yaşlı adamın imdadına itfaiye yetişti

Yaşlı adamın imdadına itfaiye yetişti


 Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yalnız yaşayan yaşlı adam, belindeki platinin çıkması sonucu hareketsiz kaldı. Şahsın bağırışlarını duyan komşuları, itfaiye ve sağlık görevlilerine haber verdi. Yaşlı adam yaklaşık yarım saat çalışma sonrasında evinden alındı.

Kadı Tarlası bölgesinde dört katlı binanın dördüncü katında yalnız yaşayan ve 10 gün önce eşi Hanife Taytekin'i kaybeden Hüseyin Taytekin (79), belindeki platinin çıkması sonucu hareket edemedi. Komşuları, kapının kilitli olması sebebiyle eve giremedi. Zaman geçirmeden itfaiye ve sağlık ekiplerini arayan vatandaşlar, diğer yandan da Taytekin'in akrabalarına haber verdi.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yaşlı adamın evine yangın merdiveni ile girdi. Kapının açılmasıyla birlikte sağlık görevlileri oturduğu yerde hareketsiz kalan şahsı sedyeye alarak ambulansa götürdü. Polislerin ve vatandaşların yardımı ile ambulansa alınan Taytekin, Ereğli Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Evinden kurtarılan Hüseyin Taytekin'in, eşi Hanife Taytekin'i 10 gün önce kaybettiği, çocuklarının Almanya'da yaşadığı öğrenildi. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER