ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Şubat 2014 Cuma 18:25

Yaşı küçük, duyarlılığı büyük


Alaplı ilçesinde 15 yaşındaki Muhammet Gündoğdu, bilgisayar almak için biriktirdiği 400 lirayı Suriye'de zor şartlarda yaşam mücadelesi verenler yararına düzenlenen kermes için bağışladı.
AK Parti Alaplı Kadın Kolları üyeleri tarafından Suriyeli Müslümanlar yararına Alaplı Merkez Camisi önünde yiyecek kermesi düzenlendi.
Kadınların evlerinde hazırladıkları yiyeceklerin satışa sunulduğu kermese, AK Parti Alaplı Kadın Kolları Başkanı Şule Gündoğdu'nun 15 yaşındaki oğlu Muhammet Gündoğdu da destek verdi.
Bilgisayar almak için uzun zamandır biriktirdiği 400 lirayı Suriye'deki Müslüman çocuklara destek olmak amacıyla annesine teslim eden Gündoğdu, AA muhabirine, özellikle sosyal paylaşım sitelerinde Suriye'deki çocukların yaşadığı dramları gördükçe çok üzüldüğünü söyledi.
Gündoğdu, Suriye halkının yaşadığı acılara duyarsız kalamadığını belirterek, bilgisayar almak için biriktirdiği parayla kermese destek sağlamanın mutluluğunu yaşadığını kaydetti.
Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu da yaptığı konuşmada, Suriye'deki Müslümanların çok zor şartlarda yaşamlarını sürdürdüğünü belirtti.
AK Parti Kadın Kollarının düzenlediği kermesin çok anlamlı olduğunu ifade eden Çimenoğlu, Suriye'de bir acı ve savaş yaşanıyor. İnsanlar çok zor şartlar altında yaşamlarını sürdürmeye çalışıyorlar. Televizyonlarda görüntülerini izliyorsunuz. Buradan toplanan yardımlar, Suriye'deki Müslüman kardeşlerimize gidecek" dedi.
Kermese vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği görüldü.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER