ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 21:42

'Yaşa(t)mak' oyunuyla uyuşturucu ile mücadele edecekler

Yaşa(t)mak oyunuyla uyuşturucu ile mücadele edecekler


İzmir İl Emniyet Müdürlüğü, madde bağımlılığının önüne geçmek ve madde kullanımı ile sonuçları hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla 'Yaşa(t)mak' isimli tiyatro oyununu sahneledi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Mücadele Şubesi'nce 'Gülümseyen Gözler Projesi' başlatıldı. Bireylerin bağımlılık yapıcı maddelerle tanışmasını engellemek, maddeye ulaşılabilirliği azaltmak, madde kullanımı ve sonuçları hakkında farkındalığı artırmak, bağımlılık konusunda sosyal faaliyetlerle duyarlılık oluşturmak, madde bağımlısı bireylerin toplumsal yaşama yeniden uyum ve katılımlarını sağlamanın amaçlandığı proje çerçevesinde, 'Yaşa(t)mak' adlı tiyatro oyunu Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi'nde sahnelendi.

Narkotik Büro Amirliği'nde görevli bağımlılık uzmanı polis memuru Mustafa Yücel'in meslek hayatı boyunca şahit olduğu hayat hikayelerini kaleme aldığı ve Mavi Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Alper Akdeniz tarafından senaryolaştırılan 'Yaşatmak' isimli tiyatro oyununu iki seansta 800 lise öğrencisi izledi. Oyun, uyuşturucu maddelerin zararları konusunda gençleri bilinçlendiriyor. Proje, 30 Haziran 2014 tarihine kadar devam edecek. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER