ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 15:15

Yaşar Mızrak için halk otobüslerine siyah bayrak asıldı

Yaşar Mızrak için halk otobüslerine siyah bayrak asıldı


Elazığ Belediyesi halk otobüs şoförlerinden Yaşar Mızrak’ın son seferi sonrası kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmesi dolayısıyla otobüslere siyah bayrak asıldı.

Yaşar Mızrak, uzun yıllar Elazığ Belediyesi'nde çalıştıktan sonra emekli oldu. Emeklilik sonrası 21 numaralı özel halk otobüsünde ekmeğini kazanmak için direksiyon başında görev yapan Yaşar Mızrak’ın(50) vefatı nedeniyle, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu’nun izniyle halk otobüs şoförleri seferlerini siyah bayrak asarak gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Halk Otobüs Şoförleri Derneği Elazığ Başkanı Mehmet Tosun, mesai arkadaşlarının zamansız ölümünün kendilerini derinden sarstığını ifade etti. Tosun sözlerine şöyle devam etti: "Elazığ Belediyesi'ne bağlı halk otobüslerimizden 21 numaralı aracımızda görev yapan Yaşar Mızrak arkadaşımız geçtiğimiz gece son seferini Siteler’e yaptıktan sonra evine dönmüş ve rahatsızlanması üzerine ailesi tarafından Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmıştır. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen arkadaşımız yaşama veda etmiş ve aramızdan ayrılmıştır. Bizler de zamansız bir şekilde aramızdan ayrılan arkadaşımıza bir nebze olsun vefa borcumuzu ödemek adına bugün seferlerimizi yaparken araçlarımızın ön kısmına Elazığ Belediye Başkanımız Süleyman Selmanoğlu’nun da müsaadesiyle siyah bayrak astık. Bizleri anlayışla karşılayan değerli Belediye Başkanımıza bu anlayışından dolayı teşekkür ederken, Yaşar Mızrak arkadaşımıza Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına da başsağlığı diliyorum." dedi.

Başkan Selmanoğlu da Mızrak’ın vefatı dolayısıyla üzüntüsünü dile getirerek, "Merhum Yaşar Mızrak’a Allah’tan rahmet, yakınlarına ve mesai arkadaşlarına da sabırlar diliyorum." ifadesini kullandı.

Halk otobüs şoförlerinden merhum Yaşar Mızrak'ın cenazesi, Onurlar Camii'nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Pekinik köyünde toprağa verildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER