ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Aralık 2012 Pazartesi 21:32

Yaşam mücadelesi herkese örnek oluyor

Yaşam mücadelesi herkese örnek oluyor


Sivaslıların “Bitirim Zeki” diye tanıdığı Zeki Keskin, 1964’te geçirdiği kaza sonrası sakatlanmasına rağmen kendi ekmeğini kazanmayı sürdürüyor. 46 senedir Sirer Caddesi'ndeki büfesinde yaşam mücadelesi veren 65 yaşındaki Zeki Keskin, herkese örnek oluyor.

‘Bitirim Zeki’ lakaplı Zeki Keskin, eskiden birkaç Türk filminde rol almış, yine bir film için otobüsle yolculuk yaparken geçirdiği kaza nedeniyle tekerlekli sandalye veya koltuk değnekleriyle yürümeye mahkum olmuş. 1966’da açtığı büfesinde satış yaparak ekmeğini çıkarıyor. Kendisine büfeyi veren o zamanın Belediye Başkanı Rahmi Günay’a teşekkür eden Zeki Keskin, kimseye muhtaç olmamak için kendi ekmeğini kazandığını söyledi. Ailesine de yardım ettiğini, bunun için Allah’a şükrettiğini anlatan Bitirim Zeki, “Onlara da bakıyorum, çocuklarımı ve kardeşlerimin çocuğunu okuttum. Bir tanesini öğretmen yaptım." dedi.

1964 yılında otobüste geçirdiği kazada sakatlandığını kaydeden Keskin, 200 metrelik uçuruma uçtuklarını, 40 kişinin öldüğünü, ancak sadece kendisinin ve şoförün kurtulduğunu dile getirdi.

Sakatlandıktan sonra belediyeden burayı aldığını, 46 senedir de kendi ekmeğini kazandığını söyleyen Bitirim Zeki, “Sivas halkından, esnafından, komşulardan çok memnunum, Allah işlerini rast getirsin. Ömür boyu burada yatıp kalkıyorum. Yerim de burası. Kışın köyüme gidiyorum. 15 gün sonra giderim Allah izin verirse.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER