ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 10:08

Yasağa uymayan balıkçıyı polis avladı!

Yasağa uymayan balıkçıyı polis avladı!


Avlama yasağının başlamasıyla birlikte Adana'da su altı polisi Seyhan Baraj Gölü’ne ağla avlama yapanlara fırsat vermiyor. 1 Eylül'e kadar sürecek yasak için gölü tarayan ekipler, zaman zaman balıkçı kovalıyor, kimi zaman ise ağlara el koyuyor.

Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliği ekipleri, yaptıkları kontrollerde, Dörtler Topalak köyü Araplar Mahallesi kıyısında plakası ve sahibi belli olmayan bir teknede yeni toplanmış ağlar ele geçirdi. Polis, bota yüklediği ağları muhafaza altına aldı. Olayın ardından polise başvuran teknenin sahibi E.Ö.'ye av yasağını ihlal etmekten bin 800 lira para cezası uygulandı.

Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Yaşadığımız dünyanın imkanlarından bütün canlıların daha uzun süre faydalanabilmesi için, her birey kendinde derin bir sorumluluk duygusu geliştirmelidir. Tabiatın dengesinin bozulmaması için gereken tedbirleri almak hepimiz için önemli bir görevdir. Bu sorumluluk bilinciyle balık üremesinin artırılması ve ülke ekonomisinin kalkınması için ticari ve amatör balıkçı vatandaşlarımızın avlanma yasağına hassasiyetle uymaları gerekmektedir. Kontrollere vatandaşlarımızın da desteğiyle yoğun bir şekilde devam edilecektir." denildi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER