ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Şubat 2013 Cumartesi 15:30

Yarıyıl tatilinde derse ara vermediler


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Şehit Üsteğmen Hakan Özcan Gençlik ve Kültür Merkezi’nde Eğitime Destek Kursu'na devam eden öğrenciler, yarıyıl tatilinde izin kullanmak yerine ders çalışmayı tercih etti.

        Eğitime verilen arayı iyi kullanmak isteyen bin 200 öğrenci, Eğitime Destek Kursları’na giderek soru ve çözüm teknikleri, kaynak bitirme ve rehberlik gibi konularda eğitimlerini sürdürdü.

        Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, 2006 yılından bu yana her yıl 2 bin öğrenciye ücretsiz kurs vererek eğitimde fırsat eşitliği sağlamaya çalıştıklarını ifade etti. Başkan Güzelbey, “Belediye olarak eğitime destek çalışmaları kapsamında ücretsiz olarak üniversiteye hazırlık kursu açtık. Kursu açtığımızdan bu yana yaklaşık 12 bin öğrenci bu kurslarımıza müracaat etti. Bu kurslara müracaat eden öğrencilerin üniversiteye giriş oranı yüzde 93 olarak görüldü.” dedi.

        Ara tatilde çalışmayı tatile tercih eden öğrencilere destek verdiklerini belirten Güzelbey, “Kurs yönetimimize başvuran öğrencilerimiz sömestr tatilini verimli kullanmayı istediklerini dile getirdiler. Öğretmenlerimiz de izin haklarını kullanmayarak özverilerde bulunmak suretiyle sınava hazırlanan öğrencilerimize 11 günlük bir ders programı uyguladılar.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER