ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2017 Pazartesi 11:32

Yarışta ölen sporcunun cenazesi İstanbul'a gönderildi

Yarışta ölen sporcunun cenazesi İstanbula gönderildi

Antalya'daki 12. Uluslararası Runatolia Antalya Maratonunda hayatını kaybeden 36 yaşındaki sporcunun cenazesi yakınlarına teslim edildi


Antalya'da bu yıl 12'incisi düzenlenen Uluslararası Runatolia Antalya Maratonunda bitiş çizgisine 500 metre kala hayatını kaybeden Zeynel Murat Batur'un cenazesi İstanbul'a gönderildi.

Batur'un cenazesi Akdeniz Üniversitesi Hastanesi morgundan yakınları tarafından teslim alındı. Cenaze daha sonra hava yoluyla İstanbul'a gönderildi.

Sporcunun kuzeni Raci Batur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kuzeninin iş adamı olarak İstanbul'da yaşadığını belirterek, "Hiçbir sağlık problemi yoktu. Sporda çok aktif bir çocuktu, sürekli bu tür yarışlara katılırdı." diye konuştu.

Antalya'da yaşayan amca Fahri Batur ise cenazesini hava yoluyla İstanbul'a gönderdiği yeğeninin ölümüyle ilgili söyleyecek birşey bulamadığını belirterek, derin bir üzüntü içinde olduğunu söyledi.

Batur'un cenazesi Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Camisinde kılınacak namazın ardından toprağa verilecek.

Yarış için bir grup arkadaşıyla Antalya'ya gelen 36 yaşındaki Zeynel Murat Batur, katıldığı yarı maratonun bitiş çizgisine 500 metre kala yer yığılmış, yarış için bekleyen 112 Acil Servis ekiplerinin müdahalesine rağmen kurtarılamamıştı.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER