ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 17:02

Yarın Mevlit Kandili


BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Hazreti Muhammed'in dünyaya gelişinin Allah'ın insanlara verdiği en büyük nimetlerden biri olduğunu ifade etti.
     Destici, Mevlit Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, cehalet zulüm ve haksızlığın doruk noktasında olduğu bir dönemde Hazreti Muhammed'in dünyaya gelişiyle aydınlık bir devrin açıldığını kaydetti.
     Tüm İslam aleminin kandilini kutlayan Destici, bu gecenin fırsat bilinerek kötü duygu ve düşüncelerin kalpten atılması gerektiğini bildirdi.
     Destici, mesajında şu ifadeleri kullandı:
     ''Bir fazilet güneşi ve hidayet meşalesi olan sevgili peygamberimizin gönderilişi, Yüce Allah'ın bütün insanlara en büyük nimetlerinden birisidir. Dünyevi sevgileri aşan Hazreti Muhammed'in sevgisi, O'nu Rabbimizin istediği üzere tanıma ve itaat etme yönünde elde etmemiz gereken bir sevgidir. Ülkümüz, O'nun 'gökyüzünde yıldızlar gibidirler' diyerek açıkladığı sahabeyi kiram efendilerimize öğrettiği yüce değerleri yaşatarak 'Rahmet Peygamberi'nin 'Rahmet Ümmeti' olmaktır. İnsanlık değerlerinin bozulduğu, düşünce ve niyetlerin bulandırıldığı, dostlukların çıkar ve menfaate endekslendiği, vicdanlarda bütün insanlığı kucaklayacak umumi merhamet duygularının zayıfladığı, fertlerin çözülmeye ve mutsuzluğa doğru sürüklendiği günümüzde rahmet peygamberi Hazreti Muhammed Mustafa'nın yolunun yolcusu olmak tek kurtuluş yolumuzdur.''
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER