ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 15:54

Yarım asır ceza istendi!

Yarım asır ceza istendi!

Savcı, Devrimci Karargah davasında yargılanan Hanefi avcı için 49.5 yıl hapis cezası istedi.


İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki 75 sanıklı Devrimci Karargah davasında Savcı Sadrettin Sarıkaya esas hakkındaki görüşünü açıkladı.

AVCI’YA 49,5 YIL İSTEMİ

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı ’nın “Devrimci Karargah terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek, yargı görevini yapanı etkilemek, soruşturmanın gizliliğini ihlal, verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek, terörle mücadele görev yapan kişileri terör örgütlerine hedef göstermek, vahim nitelikte silah bulundurmak" suçlarından 22 yıl 9 aydan 49,5 yıla kadar hapsi talep edildi. 

AVCI’NIN EŞİNE BERAAT İSTEMİ

Hanefi Avcı’nın eşi Şenay Avcı’nın ise “vahim nitelikte silah bulundurmak" suçundan suç işleme kastı olmadığı gerekçesiyle beraati istendi. Sanıklar Aylin Duruoğlu ve Avukat Özcan Kılıç’ın “Devrimci karargah terör örgütüne üye olmak" suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapsi talep edildi. Mütalaada, Ulaş Erdoğan’ın ise “Devrimci Karargah örgütünün yöneticisi olmak, kişisel verileri ele geçirmek, sahte kimlik kullanmak" suçlarından 21 yıldan 39 yıl 9 aya kadar hapsi istendi. Hanefi Avcı’nın örgüt ile bağlantısını sağladığı iddia edilen Nejdet Kılıç'ın da “Devrimci karargah terör örgütüne üye olmak ve silah bulundurmak" suçlarından 8 yıl 3 aydan 16,5 yıla kadar hapsi talep edildi. 64 sayfalık mütalaada savcı davanın tutuksuz sanıkları gazeteciler Aylin Duruoğlu ve Baha Okar’a da hapis istedi.

Devrimci Karargah davasına bakan savcı Sadrettin Sarıkaya, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile eski müsteşar Emre Taner ve eski müsteşar yardımcısı Afet Güneş’i ifadeye çağıran isimdi.  

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER