ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 14:10

Yargıtay'dan korsan kitapta emsal karar

Yargıtaydan korsan kitapta emsal karar


İstanbul'un Bakırköy ilçesinde 5 yılda 19 kez korsan kitap satarken yakalanan ve tutuksuz yargılanan şahıs, 2 yıl 3 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onanınca yaşadığı Kocaeli'nde gözaltına alındı. İşlemleri tamamlanan şahıs, cezaevine gönderildi.

İstanbul'un Bakırköy ilçesinde 5 yıl içinde 19 kez korsan CD ve kitap satarken yakalandığı öğrenilen, bunların birçoğundan para cezası alan ancak yüklü miktarda yakalamaların yapıldığı 2 ayrı operasyonla ilgili olarak Bakırköy adli mercilerince tutuksuz yargılanan Cüneyt G. (34) yargılandığı mahkemeler tarafından 2 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Bu cezası geçtiğimiz günlerde Yargıtay tarafından onanan ve hakkında arama kararı bulunan şahıs, İzmit İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri tarafından Kuruçeşme Fatih Mahallesi'nde yakalandı. İşlemleri biten şahıs önce adliyeye sonra cezaevine gönderildi.

Öte yandan, korsan eserlerin basımı ve satışında ender olarak çıkan hapis cezasını emsal olduğu ve bu tür işlerle uğraşanları caydıracağı kaydedildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER