ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 21:16

Yargıtay Başkan Vekili İlhan Bayburt’ta incelemelerde bulundu


Çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Bayburt’ta bulunan Yargıtay Başkan Vekili Abdulkadir İlhan ve Bayburt Cumhuriyet Başsavcısı Erkan Kalkan, Vali Hasan İpek, Belediye Başkanı Hacı Ali Polat ve Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun’u ziyaret etti.

Öncelikle Bayburt Valiliğini ziyaret eden İlhan'a, Vali İpek memnuniyetlerini ifade ederek ziyare anısına plaket takdim etti. Ardından Belediye Başkanı Polat’ı ziyaret eden İlhan, Polat’ın makamında bir süre sohbet etti. Başkan Polat, ziyaret sonrası konuklarına Bayburt'u gezdirdi.

İlk olarak Ulu Cami ve Kırkçeşmeler'e giden belediye başkanı ve ziyaretçileri, Ulu Bahçe'de namaz vaktini bekleyen vatandaşlarla bir süre sohbet ettiler. Daha sonra Bayburt'un bir diğer önemli tarihi mirası olan Taşhan'ı gezen başkan ve konukları, son olarak İmarettepe'ye geçti. Belediye Başkanı Polat, burada yapımı süren İmarettepe Sosyal Tesisleri ve Alperenler Türbesi hakkında misafirlerine bilgi verdi.

Öte yandan, kendisini ziyaret ederek hediye takdiminde bulunan Yargıtay Başkan Vekili İlhan'a, Belediye Başkanı Polat, ziyaret anısına Bayburt taşından yapılmış Bayburt'un tarihi mekânlarının maketlerini hediye etti.

İlhan’ın son durağı ise Bayburt Üniversitesi oldu. Bayburt Üniversitesi'nde Rektör Coşkun tarafından karşılanan İlhan, daha sonra rektörlük makamına geçti. Burada Rektör Coşkun ile bir süre sohbet eden İlhan, üniversitedeki çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyaretin sonunda Yargıtay Başkan Vekili İlhan, Rektör Coşkun'a, Yargıtay logolu çini tabak hediye ederken, Rektör Coşkun da Başkan Vekili İlhan'a, Bayburt Üniversitesi logolu çini tabak hediye etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER