ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2014 Salı 16:31

Yargıdaki görev yeri değişiklikleri


İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Mustafa Doğru, "Adaletin tecellisi için üzerimize düşen görevleri yasalara, ilgili mevzuatlara ve uluslararası hukuk normlarına uygun olarak yerine getirmeye çalışacağız" dedi.
Aydın Cumhuriyet Başsavcı Vekillliği'nden Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun (HSYK) adli yargı kararnamesiyle iki hafta önce İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Doğru, AA muhabirine, İzmir'in tanıdığı bir şehir olduğunu, bu nedenle uyum sorunu yaşamayacağını söyledi.
Etkin, hızlı ve adil bir yargılamanın hedefleri olduğunu ifade eden Doğru, "İzmir yabancısı olmadığımız bir şehir. Adalet hizmetlerinin İzmirlilere yüksek standartlarda sunulması için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.
Adliyedeki tüm unsurlarla bir bütünlük içinde uyumu yakalamak istediklerini dile getiren Doğru, şöyle konuştu:
"Cumhuriyet savcısı meslektaşlarımızla, savunma ayağı olan avukatlarımızla, adalet personelleriyle, medya mensuplarıyla sorunların çözümüne yönelik olarak işbirliği içinde diyaloğa açık şekilde çalışacağız. Adaletin tecellisi için üzerimize düşen görevleri yasalara, ilgili mevzuatlara ve uluslararası hukuk normlarına uygun olarak yerine getirmeye çalışacağız."
Başsavcı Doğru, devam eden soruşturmalar konusunda yasaların ön gördüğü hükümlerin uygulanacağını sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER