ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL4°C
Hafif Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Eylül 2013 Salı 14:42

Yarenler, Mangal Style dansı yaptı

Yarenler, Mangal Style dansı yaptı


Muğla'nın Fethiye ilçesinde yerleşik olarak yaşayan yabancıların oluşturduğu Ölüdenizli Yarenler grubu, Mangal Style dansı yaptı.

2007 yılında Ölüdeniz'de yaşayan yerleşik yabancılar tarafından kurulan ve kısa sürede Türkiye'nin sevdiği bir grup haline gelen Ölüdenizli Yarenler, yeni performans çalışmaya devam ediyor. Daha çok Türk Halk Müziği ezgileri seslendiren ve danslarını sergileyen yarenler, bu kez Mangal Style dansı yaptı. Koreli şarkıcı PSY'nin şarkısı Gangnam Style'i Mangal Style olarak Türkçe'ye uyarlayan grup üyelerinin dansı, izleyenlerin beğenisi kazandı.

Grubun solisti David Groom geçen yılın hit olan şarkısı Gangnam Style'i yeniden yorumlayıp dans ettikleri için mutlu olduklarını söyledi. Bu şarkı ve dansla tarzlarının dışına çıktıklarını ifade eden Groom, eğlenmek için böyle bir şey yaptıklarını ifade etti. 3 aylık çalışmanın ardından bu dansı ortaya koyduklarını da ifade eden David Groom şöyle konuştu: "İnternette buldukları söz ile bu şarkıyı söyleyince büyük ilgi gördüklerini belirterek şunları söyledi: "Biz genelde normal geleneksel şarkılar söylüyoruz ve dans ediyoruz. Bu şarkı bedensel olarak hiç geleneksel değil. Ama eğlenceli. 5 yıldır dans ediyoruz. Farklı türküler ve halk oyunlarını sergiledik. Bu en zoru oldu ama 3 ayda tamamladık. Mangal Style'e Ölüdeniz'de klip çekmek istiyoruz. Festivallerde bu şarkıyı söyleyeceğiz. Mangal ve piknik Türkiye'de çok seviliyor. Biz de seviyoruz."

Ekibin sanat yönetmeni Coşkun Karabulut da grup üyelerinin 30'un üzerinde türküyü seslendirdiğini açıkladı. Türküleri ekip üyelerinin seçtiğini anlatan Karabulut, "Unutulmuş şarkıları yaşlı İngilizler ve İngiliz aksanıyla dinlemek, mutlu ediyor dinleyenleri. Şimdi de çok popüler bir dansı dilimize çevirerek söyleyip oynuyorlar. " dedi.

Ölüdenizli Yarenler tarafından Türkçeye uyarlanan Mangal Style şarkısının sözleri şu şekilde oluşuyor:
Mangal Style
Kasaba gitsen şimdi etin kilosu kaça?
Dışarıdan alsak daha mı ucuz kelle, paça
Bari ekmek arası yiyelim de amca
Senden bu beklenir anca
Mangal Style sana soruyor
Ne yersin?
Sen de yelle
İster faraş, ister gazeteyle
Sen de yelleKAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER