ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 17:17

‘Yardımeli’ Gazzeli ailelere de uzandı

Yardımeli Gazzeli ailelere de uzandı


Yardımeli Derneği dil, din, ırk, bölge ayrımı yapmadan dünyanın muhtelif ülkelerinde mazlumlara, mağdurlara ve muhtaçlara yardım elini uzatmaya devam ediyor. Dernek, Ramazan ayında Gazze’de şehit ve gazi ailelerine, muhtaçlara iftar verdi, kumanya dağıttı. İlave olarak ‘Kardeş Aile Ödemeleri’ yaptı. Yetimleri de bayramlık kıyafetlerle sevindirdi.

Yardımeli Gazze Sorumlusu Hani el-Aga, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

"Gazze'de ihtiyaçlar hâlâ devam ediyor. Burada şehit ve gazi aileleri, kimsesizler, yetimler var. Fakirlik ve işsizlik hâlâ devam ediyor. Mısır’ın Refah Sınır Kapısını kapatmasıyla daha da zor günler bizleri bekliyor. Türkiye halkından bize her zaman yardımlar geliyor.

Yardımeli Derneği aracılığıyla gelen yardımları biz burada, öncelikle şehit ve gazi ailelerine, kimsesizlere, yetimlere ve sakat olanlara ulaştırıyoruz. Yardıma muhtaç olan aileler bu güzel Ramazan ayında, kardeş Türkiye halkına selamlarını, dualarını ve teşekkürlerini gönderiyorlar. Biz inanıyoruz ki bu dualar sahiplerine ulaşacak. Biz de bu vesileyle Yardımeli Derneğine ve kardeş Türkiye halkına teşekkür ediyoruz.”
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER