ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Ekim 2013 Cuma 15:40

Yardıma muhtaçların bayram temizliği belediyeden


Bağcılar Belediyesi, yardıma muhtaç, yaşlı ve engellilerin evlerinde bayram temizliği yapıyor. Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ihtiyaçlarını kendi başına karşılayamayan yaşlı ve engellilerin evlerini baştan sona temizliyor.

Vatandaşların oldukça memnun olduğu bu hizmetleri 2 ayrı ekip yapıyor. Ekip, kişisel bakımdan sonra, evin her tarafını kontrol ederek arızalı ve kullanılamayan yerleri elden geçirerek hazır hale getiriyor. Özellikle musluk tamiri, lamba değişimi, elektrik prizlerinin bakım ve yenilenmesi gibi çalışmalar da yapıyor.

Ekiplerin düzenli olarak her ay evlerine geldiğini ve temizlik yaptığını söyleyen 70 yaşındaki Ulviye Karayakın, "Tek başıma yaşıyorum. Sağlığım yerinde değil. Elimden bir şey gelmiyor. Belediyenin bu hizmetinden çok memnunum. Bu uygulama sayesinde huzurum ve mutluluğum arttı." diye konuştu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da gerek sosyal gerek kültür ve sanatsal alanda farklı bir anlayışa sahip olduklarını belirterek, "Vatandaşlarımızın dertleri, sıkıntıları benim de derdim, benim de sıkıntım. Belediye olarak her alanda en iyisini yapmaya çalışıyoruz. İlçemizde yaşayan her aile bizim de ailemizdir." dedi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER