ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Şubat 2013 Cumartesi 18:07

Yardım kuruluşları Halep'e girdi

Yardım kuruluşları Halepe girdi


Suriye’de çatışmaların yoğun olduğu bölgelere yardım malzemelerini ulaştırmaya giden yardım kuruluşları, son olarak Halep’ten çıkamayan Suriyelilerin yardımına yetişti.

        Bölgede can güvenliği olmadığı için zor günler yaşayan Suriyelilere özellikle un, yağ ve bebek maması götüren yardım kuruluşları, gittikleri bölgelerdeki son durumu da tüm dünyaya duyurmaya çalışıyor. Son olarak Suriye’nin Halep kentinde yardım dağıtımı gerçekleştiren İHH ekipleri, bölgedeki yıkılan evleri görüntüledi. Halep’in merkez mahalleleri uçak tank ve havan saldırıları sonucu yıkılmış olduğu görülürken, bölge halkının tedirginliği objektiflere yansıdı. Saldırıların gerçekleştiği yerlerde en çok zarar gören yerlerinde başında camiler ve çocuk bahçeleri geliyor. Yaklaşık 6 milyon insanın yaşadığı Halep’te insanlar ya evlerini bırakarak kamplara kaçıyor ya da yakınlarının evlerine sığınıyor.

        Suriye halkı için bir başka tehdit ise keskin nişancılar. Bölgeye yardım ulaştıran İHH ekiplerinin konuştuğu Halepli Ebu Beşir, keskin nişancıların hedef gözetmeksizin ateş ettiğinden yakındı.

        Beşir, “Esed askerleri özellikle uçakla yaptığı saldırılar yetmezmiş gibi keskin nişancılar da hedef gözetmeksizin ateş açıyor, bu bizi uçaklardan daha fazla tedirgin ediyor, onların ettiği ateş sonucu birçok Suriyelinin hayatını kaybettiğini biliyorum.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER