ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2014 Cumartesi 17:07

Yaralı zürafanın tedavisi yerine öldürülmesi tercih edildi


Danimarka'da, Kopenhag Hayvanat Bahçesi'nin zürafa Marius'u çocukların önünde kesip aslanlara yedirmesinin ardından bu kez başka bir hayvanat bahçesi, yaralı zürafayı tedavi etmek yerine öldürmeyi tercih etti.
Dünya genelinde hayvanseverlerden tepki alan Kopenhag Hayvanat Bahçesi'nin 18 aylık zürafa Marius'u çocukların önünde kesip aslanlara yedirme uygulamasından sonra, bu kez Danimarka'nın Aalborg kentindeki hayvanat bahçesi, 5 yaşındaki erkek bir zürafanın bu sabah öldürüldüğünü duyurdu.
Aalborg Hayvanat Bahçesi'nden yapılan açıklamaya göre, bu sabah zürafalar bölümüne giden bakıcılar, Basse adındaki erkek zürafayı yerde yaralı olarak buldu. Zürafayı ayağa kaldırabilmek için yapılan uğraşların sonuç vermemesi üzerine hayvanat bahçesi yetkilileri, zürafanın hayatına son vermeye karar verdi.
Basına konuşan hayvanat bahçesi yetkilileri, "Çok fazla yara almıştı, hayatına son vermemizden başka çıkar yol yoktu" dediler.
5 yaşında olduğu belirtilen erkek zürafanın 1 yıl önce Hollanda'dan getirildiği belirtildi.
Öte yandan hayvanat bahçesinin, Kopenhag Hayvanat Bahçesi'nin zürafa Marius'a yaptığı gibi halkın önünde kesim yapılmayacağını ancak bu zürafanın etinin diğerinde olduğu gibi hayvanat bahçesindeki aslan, kaplan ve kutup ayılarını beslemek için kullanılacağı ifade edildi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER