ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2012 Çarşamba 15:07

Yaralı kartal buldular


Bingöl'de bir vatandaşın donmak üzereyken bulduğu ve evinde bir süre besledikten sonra Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim ettiği kaya kartalı, tedavi için Gaziantep'e gönderildi.
     Yedisu ilçesi yolunda Murat Ay adlı vatandaş tarafından kara saplanmış ve açlıktan ölmek üzereyken bulunan, kanatları açıldığında 2 metre 40 santim uzunluğunda ve 7 kilo ağırlığındaki kaya kartalı, Orman ve Su İşleri Bingöl Şube Müdürlüğü yetkililerine tutanakla teslim edildi.
     Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Okan Gül başkanlığındaki ekip tarafından köyden alınan kartal, Bilaloğlu köyü yakınlarında doğaya bırakılmak istendi. Ancak kartal uçamayınca, tedavi edilmesi için veteriner hekime götürülmesine karar verildi.
    
     -Tedavisi Gaziantep'te yapılacak-
    
     Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, doğaya salmak istedikleri kartalın tam iyileşmediğini, ayaklarında donmaya bağlı bir sorun olduğunu tespit etiklerini ifade ederek şöyle dedi:
     ''Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Bingöl Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri olarak hayvanı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'ne götürdük. Veteriner hekim tarafından yapılan kontrolde kartalın ayaklarında problem olduğu tespit edildi. Kartalı, tedavisi için hayvan barınağı bulunan bize en yakın il olan Gaziantep'e gönderdik'' dedi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER