ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 15:16

Yaralanan 57 acemi kasaptan 4'ü bayan

Yaralanan 57 acemi kasaptan 4ü bayan


Afyonkarahisar'da kurban keserken vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan 4'ü bayan 57 kişi acil servise başvurdu. Yaralılar ayakta tedavi edilerek taburcu edildi.

Kurban Bayramı, Afyonkarahisar'da huzur içerisinde kutlanıyor. Bayram namazında camileri dolduran vatandaşlar, bir bayrama daha kavuşmanın sevincini yaşadı. Kılınan bayram namazın ardından vatandaşlar kendi aralarında bayramlaştı. Sabahın erken saatlerinden itibaren Müslümanlar, kurban ibadetini yerine getirmek için namaz sonrası kesim yerlerini doldurdu. Eş, çocuk ve akrabalarıyla kurban kesenler, komşularına ve fakir vatandaşlara et dağıtarak bayram sevincine ortak olmanın mutluluğunu yaşadı. Çocuklar da kesim merkezlerinde kurbanlıkların başından ayrılmayarak bir süre ilgilendi.

BAYANLAR DA YARALANDI

Geçtiğimiz bayramlarda olduğu gibi bu bayramda da hastaneler, kurban keserken kendisini yaralayan acemi kasaplarla doldu. Bayram namazından sonra kurban keserken yaralanan 51 acemi kasap hastanelere akın etti.

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Hasan Arslan, kurban keserken vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan 57 kişiden hayati tehlikesi bulunan olmadığı, hepsinin ayakta tedavi edilerek taburcu edildiğini söyledi. Arslan, vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanarak acile başvuranlar arasında 4 bayanın da olduğunu, elinden bıçak kesisi olan bayanların ayakta tedavi edildiğini belirtti.

Afyonkarasihar'da çıkan 13 günlük gazete, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu bayramda da tatil yapma kararı aldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER