ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 15:44

Yaptıracakları okulun protokol imza törenine katılamadılar

Yaptıracakları okulun protokol imza törenine katılamadılar


Kayseri’de hayırsever çift Ayten ve Mahir Köseoğlu'nun, İncesu ilçesine yaptıracağı 16 derslikli Anadolu Lisesi’nin protokolü valilik makamında düzenlenen törende imzalandı. Hayırseverler ileri yaş nedeniyle imza törenine katılamadı ve vekil tayin ettiği akrabaları hazır bulundu.

    Kayseri Valisi Orhan Düzgün, göreve yeni başladığı dönemde de ilk protokolü yine İncesu ilçesinde bir hayırseverin yaptıracağı çeşitli yatırımlar için imzaladığını hatırlatarak, Ramazan bayramı sonrasında Kurban bayramında da hayır işleri için imza attıkları için mutlu olduğunu ifade etti. Kayseri'nin hayırseverleriyle Türkiye'ye örnek olmaya devam ettiğini aktaran Vali Düzgün, şunları söyledi; “Hayırsever çiftimiz Ayten ve Mahir Köseoğlu kendileri 90'lı yaşlarda oldukları için bugün aramızda bulunamadılar. Ama yaptıracakları 16 derslikli Anadolu Lisesinin açılışında inşallah aramızda olurlar. Önümüzdeki yıl okulun eğitim-öğretime başlamasını ümit ediyoruz. Doğdukları topraklara vefakar davranışları için çiftimize çok teşekkür ediyorum.”

    Hayırsever vekili Murat Aksoy, Ayten ve Mahir Köseoğlu'nun 2 yıl önce de bir okulun yapımına önemli katkıda bulunduklarını ifade ederek, bu yıl da anne ve babaları adına okul yaptırdıklarını söyledi. Aksoy, ömürleri yetmesi durumunda bir okul daha yaptırmayı planladıklarını dile getirerek, yaşlarından dolayı buradaki imza törenine katılamadıklarını dile getirdi.

    İncesu ilçesi Bahçesaray Mahallesi'ne yaptırılacak okulun protokolü konuşmaların ardından imzalandı. Vali Orhan Düzgün ile birlikte imza törenine hayırsever yakınları ve İncesu İlçe Kaymakamı Ercan Öter, İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz da katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER