ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Haziran 2014 Salı 19:57

Yanlış teşhis iddiasıyla doktoru darp etti

Yanlış teşhis iddiasıyla doktoru darp etti

Kırşehir'de Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne annesi Dudu A.’yı getiren Ahmet A., yanlış teşhis koyduğunu iddia ettiği doktora saldırdı. Saldırıda acil servis doktoru Hasan Ozan Kurt’un kolunun kırıldığı belirtildi. İ


ddiaya göre, 3 gün önce Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gelen Ahmet A., annesi Dudu A.'nın ateşlendiğini ve tedavi edilmesi gerektiğini söyledi. Acil serviste ön tedavinin ardından hasta evine gönderildi. Acil serviste annesine yanlış tedavi yapıldığını iddia eden Ahmet A., tekrar hastaneye gelerek, "Hasan diye bir doktor varmış, kimmiş o?" diye seslenerek, doktorun yanına gittiği ve ikili arasında bir tartışma çıktığı bildirildi. Çıkan tartışmada Ahmet A.'nın, "Anneme yanlış tedavi yapılmış, sen neden böyle yaptın?" diyerek doktora saldırdığı öne sürüldü. Olayda kolu kırılan Doktor Hasan Ozan Kurt'un, Kırşehir Özel Aşıkpaşa Hastanesi'nde kontrolden geçirilip ‘Ulna Kol Kırığı’ teşhisi konulduğu ve 45 günlük adli rapor aldığı bildirildi. Doktor Hasan Ozan Kurt, “Olay üzücü, 'Anneme yanlış teşhis koydun' diyerek, bana oturduğum yerden bir anda vurdu. Ondan sonra da oradakiler müdahale etti" diye konuştu. Konuyla ilgili soruşturma başlatıldı.

Doktora yapılan saldırı ile ilgili açıklama yapan Kırşehir Tabip Odası Başkanı Oğuz Kocamış, Doktor Hasan Ozan Kurt'un kolunun kırıldığını dile getirerek, sağlık çalışanına yönelik şiddetin tehlikeli boyutlarda olduğunu belirtti. Kocamış, “Kırşehir'de çalışan sağlık çalışanlarını bu olay üzmüştür. Bu ve buna benzer olayları şiddetle kınıyoruz. Doktorların amacı hastalara hizmet etmektir. Ne yazık ki fiziksel ya da sözel şiddetin yaşanmadığı gün yoktur. Sağlık çalışanını koruyan, hasta ve hasta yakınlarını şiddet uygulanmaktan caydıracak daha kesin önlemler alınmasını beklemekteyiz.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER