ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 17:03

Yangın ve deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı

Yangın ve deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı


Sivil Savunma Haftası nedeniyle Kozan 50. Yıl Anadolu Lisesi’nde düzenlenen deprem ve yangın tatbikatı başarıyla tamamlandı.

Kozan 50. Yıl Anadolu Lisesi’nde öğretmen ve öğrencilerin de katıldığı tatbikatta, bahçede yakılan temsili ateş söndürüldü ve öğrencilere, deprem ve yangın anında yapmaları gerekenler anlatıldı. Daha sonra muhtemel bir deprem ve yangın anında yapılması gerekenler tahliye tatbikatı ile canlandırıldı. Tahliye tatbikatında depremin başladığını bildiren siren sesinin duyulmasıyla öğrencilerin, binayı kısa süre içerisinde izdihama yol açmadan boşaltmaları sağlandı. Deprem, yangın esnasında binadan çıkamayan bazı öğrenciler ise arkadaşlarının yardımıyla kurtuldu.

Tatbikatı değerlendiren Okul Müdürü Necmettin Uçar, “Öğrenci ve öğretmenlerimize yönelik güzel bir tatbikat oldu. Deprem, sel, heyelan gibi afetlerle her an karşılaşabiliriz. Böyle bir olayla karşılaşıldığında, afet öncesi ve sonrası yapılması gerekenler bu tatbikatla çok detaylı bir şekilde anlatılmış oldu.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER