ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Karla Karışık Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2012 Salı 12:54

Yangın söndürme tüpüne gizlemişler

Yangın söndürme tüpüne gizlemişler


İpsala Sınır Kapısı’nda bir araçta yapılan aramada yangın söndürme tüpüne gizlenmiş 2 kilo 424 gram eroin ele geçirildi.

Bir ihbarı değerlendiren Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı İpsala Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri Yunan plakalı bir otomobili durdurdu. Türkiye’den çıkış yapmak üzere üzere gümrük sahasına gelen araç risk analizleri kapsamında X-Ray cihazına sevk edildi.

Yapılan elektronik tarama sonucunda otomobilde şüpheli yoğunluk tespit edildi. Bunun üzerine devreye narkotik dedektör köpeği 'Tina' girdi. 'Tina’nın Yunan uyruklu sürücü G.R.’nin çantasına ve şüpheli yoğunluğun tespit edildiği bölgeye aşırı tepki vermesi üzerine aramalar bu noktalar üzerinde yoğunlaştırıldı.
Yapılan arama sonucunda şahsın çantası ve aracın bagajında bulunan yangın tüpünün içerisine gizlenmiş vaziyette 145 bin 440 TL değerinde 2 kilo 424 gram eroin maddesi ele geçirildi.

Olayla ilgili olarak gözaltına alınan araç sürücüsü, gümrükteki sorgusunun tamamlanmasının ardından İpsala Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER