ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2014 Cumartesi 06:17

Yangın paniğinde kurtarma rezaleti

Yangın paniğinde kurtarma rezaleti


Fatih’te bir binada elektrik kontağından çıkan yangın paniğe neden oldu. Mahalleli gençlerin battaniye ile kurtarma operasyonunda battaniyeden yere düşen bir kadın yaralandı. 2’si çocuk 4 kişinin battaniyeye atladığı panik anlarının hemen ardından bölgeye intikal eden itfaiye ekipleri, merdivenle apartmanda oturanları tahliye etti.

Olay, Fatih Seyit Ömer Mahallesi Yedi Emirler Çıkmazı 24 numaradaki binada 22.30 sıralarında meydana geldi. Elektrik panosundaki patlamanın ardından başlayan yangın sebebiyle kısa sürede apartman dumanlarla kaplandı. Paniğe kapılan bina sakinleri camlara koşarken, mahallenin gençleri de yangına ve kurtarılmayı bekleyenlere müdahale etti. Dört katlı binanın ikinci ve üçüncü katında oturan 2’si çocuk 4 kişi, mahalleli gençlerin açtığı battaniyeye atladı. Suriye uyruklu Vela H. ile iki çocuğu battaniyeye atlayıp kurtarılırken, bir kadın, battaniyeden yere düşüp yaralandı. Yaralı kadın, bölgeye intikal eden ambulans ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldı. Yaralı Songül Ö.’nün belinden yaralandığı öğrenildi. Suriyeli anne ve çocuklarına olay yerindeki sağlık ekiplerince müdahale edildi.

Ara sokaklara park edilen arabalar sebebiyle itfaiye ekipleri olay yerine güçlükle ulaştı. Apartmandaki vatandaşların bazıları, itfaiye merdiveniyle kurtarıldı.

Olayın görgü tanıklarından Fatih Dönmez isimli vatandaş, “O panik anında battaniyesini alan, yangını, dumanı gören koşmaya başladı. Binada oturan vatandaşlar da o panik halinde arkadaşlar battaniye açıyor, battaniyeye atlıyor. İkinci kattan da atlayınca büyük bir travma geçiriyor. Ambulans geliyor, mahalleye çekilen arabalar sebebiyle ne ambulans, ne itfaiye girebiliyor. Küçük çocukları da battaniye ile tutuyorlar. Üç, dört kişi bu battaniyeye atlıyor.” sözleriyle olay anında yaşananları aktardı. Mahalle sakinleri, bölgedeki parklanmalar sebebiyle itfaiye ve sağlık ekiplerinin bölgeye intikalde güçlük çektiğinden yakındı.

Binadaki tahliye ve soğutma işlemlerinin ardından itfaiye ekipleri olay yerinden ayrıldı.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER