ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ağustos 2013 Cumartesi 09:55

Yangın olmadığı günlerde yangına hazırlanıyorlar


Yaz aylarında sık görülen orman yangınları, yangınla mücadele ekiplerini alarmda tutuyor. Bursa Orman Genel Müdürlüğü ekipleri, yangının olmadığı dönemleri, 'Orman Yangınlarında Arazözlerin Etkin Kullanılması Eğitimi' ile değerlendiriyor.

    Eğitimler, Bölge Müdür Yardımcısı Hasan Bozan’ın başkanlığında, her Orman işletme Müdürlüğü'nde yapıldı. Orman Genel Müdürlüğü'nce görevlendirilen yangın konusunda uzman Orman Mühendisi İsmet Altun ve Bursa Orman Bölge Müdürlüğü Makine Mühendisi Ümit Özerol, arazöz su pompalarının kullanılması, yangın malzemelerinin tanıtılması ve kullanılması, arazözlerin birbirleri ile koordineli çalışmaları uygulamalı olarak gösterdi.

    Bursa Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun, orman yangınlarıyla mücadeleyi ‘erken, etkin ve emniyetli müdahale’ şeklinde özetliyor. Orman yangınlarıyla mücadelenin çok teknik ve hassas bir iş olduğunu belirten Coşkun, “Bu nedenle en iyi şekilde öğrenecek ve meleke haline getireceğiz. Ne yapacağımızı iyi öğreneceğiz ve işçilerimizi de ona göre eğiteceğiz.” dedi.

    Coşkun, ekiplerin malzemesi ile koruyucu giyimi ve araç gereci ile her an yangına müdahaleye hazır olmasının önemini vurguladı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER