ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Şubat 2014 Pazar 16:27

Yangın merdiveni olmayan binadaki yangında, biri bebek 7 kişi dumandan etkilendi


Başkent'te yangın merdiveni bulunmayan 11 katlı binanın 8. katında çıkan yangında, dumandan etkilenenler itfaiye ekiplerinin çalışması ile bulundukları yerden kurtarıldı.

Etlik General Tevfik Sağlam Caddesi Susurluk Sokak'ta bulunan Maliye Lojmanları A Blok 30 numaralı dairede, bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, ambulans ekibi sevk edildi. Binanın 8. katında bulunan yangına itfaiye, merdiven uzatarak müdahale edebildi. İtfaiye görevlileri, yangını tamamen kontrol altında aldıktan sonra üst katlarda dumandan etkilenen apartman sakinlerine ulaşmaya çalıştı.

BEBEĞE ANNESİNİN KUCAĞINDA OKSİJEN VERİLDİ

İddialara göre, 11 katlı binanın yangın merdiveni bulunmadığı için dumandan etkilenen apartman sakinlerinden bazıları, itfaiyeye ait sepetli vinç aracılığıyla aşağı indirildi.

Yangının söndürülmesinden sonra apartmanın içinden tahliye edilemeyen dumanların alt katlardaki dairelere girmesiyle, buralarda bulunan vatandaşlardan 7'si dumandan etkilendi. Bir yaşındaki bebeğe, annesinin kucağında otururken oksijen verildi. Olay yerine çağırılan ambulanslara alınan vatandaşlara oksijen verilirken, bazıları hastaneye götürüldü. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER