ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Haziran 2013 Pazar 11:23

Yangın 36 daireyi boşalttırdı

Yangın 36 daireyi boşalttırdı


Bursa'da, yağmur suyu borularının tamiratı sırasında çatıda çıkan yangın rüzgarın etkisiyle kısa sürede 3 bloka yayıldı. 36 dairede oturan site sakinleri boşaltıldı. Dumandan etkilenen bir kişiye 112 ekipleri müdahale etti. İnsanların erken tahliyesi sonucu herhangi bir yaralanmanın olmadığı yangın, 2 saat süren çaba sonunda söndürülebildi.

Yangın, merkez Nilüfer ilçesi Ataevler Mahallesi Ata Cadde Gelibolu Sokak üzerindeki Özgüryapı 7. Ada'da meydana geldi. 3 blok halindeki, toplam 36 dairenin bulunduğu binaların çatısında çıkan yangın kısa sürede yayıldı. Rüzgarın da etkisiyle çok geçmeden diğer bloklara yayılan yangın korkuttu.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Polis, binalarda oturanları tahliye etti. Dışarı çıkmakta güçlük çeken ve dumandan etkilenen yaşlı bir şahıs ise polis tarafından binadan çıkartıldı. Yaşlı şahsa, 112 Acil Servis ekipleri müdahalede bulundu.
İtfaiyenin yoğun çabasına rağmen rüzgardan beslenerek yayılan yangın, site sakinlerini korkuttu. Vatandaşlar, site bahçesinde korkulu gözlerle yangının söndürülmesini seyretti. Sokaklara gelişigüzel park edilen bazı araçlar ise itfaiyenin yangına etkin müdahalesini geciktirdi.
Binada oturan vatandaşlar, yangında yaralanma ya da ölüm olmamasının sevindirici olduğunu ifade etti. Vatandaşlar, yangının çatıda gerçekleştirilen yağmur suyu borularının tadilatı sırasında çıkmış olabileceğini ifade etti. Yangın, yaklaşık 2 saat çalışma sonunda alt katlara sirayet etmeden söndürüldü.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER