ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 15:52

Yandex’in panorama turuna Bursa da eklendi


Yandeks, Marmara Bölgesi’nin ikinci büyük şehri 'Yeşil' Bursa'yı da harita uygulaması kapsamına aldı. Artık Bursa, internet üzerinden panoramik olarak gezilebilecek.

Bursa'nın panoramik görüntüleri, Yandex tarafından bugün kullanıma sunuldu. Panoramalar, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve ilçe belediye başkanlarının da katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Yandex.Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ'ın ev sahipliğinde tanıtıldı.

Yandex.Haritalar’a eklenen 360 derecelik ve yüksek çözünürlüklü Bursa panoramaları sayesinde kullanıcılar, şehrin Ulucamii, Yeşil Camii veya Uludağ Milli Parkı gibi tüm mekanları, diledikleri zaman ve bilgisayar başından ayrılmadan detaylı olarak görebilecek. Mudanya ve İnegöl dahil olmak üzere, Bursa’nın cadde ve sokaklarının görüntülerinden oluşan yeni panoramalar, kullanıcılara, mekanları tüm detaylarıyla görebilme, daha önce hiç gitmedikleri yerlerde kolayca yol bulma ve nereleri gezip göreceklerine önceden karar verebilme gibi imkanlar sunuyor. 170 binden fazla fotoğraf kullanılarak oluşturulan yeni serviste toplam bin 302 kilometre cadde ve sokak görüntüsünden oluşan 42 binden fazla panorama bulunuyor. Özel görüntüleme donanımlı arabalarla yapılan çekimler, Cumalıkızık ve Kültür Parkı gibi araba ile geçmenin mümkün olmadığı yerlerde, kameralar bisiklet üzerine yerleştirilerek veya elle taşınarak gerçekleştirildi.

Yandex.Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, konuyla ilgili açıklamasında şunları ifade etti: “Türkiye’deki internet kullanıcılarının ihtiyaçlarını, alışkanlıklarını, beklentilerini her zaman göz önünde bulundurarak, daha güzel bir internet deneyimi yaşamalarını sağlayacak ve hayatlarını kolaylaştıracak hizmetler sunmaya odaklandık. Türkçe düşünüp anlayan ve konuşan Yandex, yerli ekibi ve yerellik anlayışıyla, tamamen Türkiyeli bir şirket olarak hareket etmeyi ilke edinmiş durumda. Geride bıraktığımız 1,5 yıl içerisinde İstanbul, İzmir, Ankara ve geçtiğimiz haftalarda ise Kocaeli illerimiz için hayata geçirdiğimiz Panorama servisimiz ile hem bireysel kullanıcıların ihtiyaçlarına yanıt olduk hem de bu şehirlerimizin kültür ve turizm endüstrisine de katkıda bulunduk. Türkiye’nin ilk 3 şehri arasına girme yolunda emin adımlarla ilerleyen Bursa, bundan böyle tüm güzellikleri ve tarihi değerleriyle sanal ortamda da gezilip görülebilecek. Herkesin büyük ilgiyle karşılayacağını düşündüğümüz Bursa Panoramaları hepimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Toplantının son bölümünde, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, harita uygulamasını, sanal alemde Bursa turu atarak inceledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER