ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 23:48

Yanan gecekondusunu gözyaşları içinde izledi


Ankara’da bir gecekondu da yangın çıktı. Gecekondu tamamen kullanılamaz hale gelirken bir vatandaş dumandan etkilendi. Gecekondunun sahibi ise evinin yanmasını gözyaşları içinde izledi.

Yangın Altındağ ilçesi Hoca Ahmet Yesevi Caddesi’nde meydana geldi. Cadde üzerinde bulunan iki katlı bir gecekondu da henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı akşamüzeri yangın çıktı. Alevler gecekondunun her yerini sardı. Yangının çıktığı sırada evde bulunmayan aile, yangını komşularından haber aldı. Haberi alır almaz olay yerine gelen gecekondu sahibi kadın gözyaşlarını tutamadı. Komşuları ise kadını sakinleştirmede güçlük çekti. Gecekondu kullanılamaz hale gelirken bir kadın ise dumandan etkilendi. Dumandan etkilenen kadına ilk müdahaleyi olay yerinde hazır bekleyen ambulans yaptı.

İtfaiye ekiplerinin yaklaşık bir saatlik çalışması sonucu yangın kontrol altına alındı. Polis ekipleri yangın yerine toplanan vatandaşları uzaklaştırmada güçlük çekti. Bazı vatandaşlar ise yangını izleyebilmek için duvara çıktı.

Yangının ardından gecekondu kullanılamaz hale gelirken polis olayla ilgili soruşturma başlattı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER