ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Kasım 2012 Cumartesi 19:34

Yalova'da kanalizasyon çalışmasındaki göçük


Çiftlikköy ilçesinde, kanalizasyon çalışması sırasında meydana gelen göçükte toprak altında kalarak hayatını kaybeden Veysel Şaffak'ın ağabeyi Turan Şaffak, ''Bir an önce yetkililerin bu konuya açıklık getirmesini istiyorum'' dedi.
     Şaffak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kardeşinin ölümüyle ilgili şüphelerinin giderilmesini istediklerini söyledi.
     Çiftlikköy Belediyesi yetkililerinden olayla ilgili bir açıklama beklediklerini kaydeden Şaffak, ''Kardeşim 2.5 metrelik kanal içinde tek başına çalışıyordu. Burada kazı yapılıyor ve sadece 2 kişi çalışıyor, biri kardeşim diğeri de kepçe operatörü'' dedi.
     Olayla ilgili çelişkili ifadeler olduğunu, hangisine inanacaklarını bilemediklerini ifade eden Şaffak, ''Kardeşimin kontrol amacıyla gittiği söyleniyor. Bu doğru değil. Kardeşim belediyede çalışan düz bir işçi. Belediyede çalışan düz bir işçinin kontrol etme yetkisi yok, çünkü mühendis değil. Ayrıca kardeşim ilkokul mezunuydu. Bir an önce yetkililerin bu konuya açıklık getirmesini istiyorum. O saate kim burada görev yapıyorsa onların ifadelerine başvurulması lazım.''
     Çiftlikköy Belediye Başkan Vekili Süleyman Selami Doğancı ise belediye olarak ailenin acısını paylaştıklarını dile getirerek, ''Henüz ailenin acısı taze. Belediyenin olayla ilgili bir açıklama yapması erken olur. Çünkü soruşturma devam ediyor. Konunun takipçisi olacağız. Soruşturma tamamlandığında gerekli açıklamayı yapacağız. Keşke böyle bir olayı yaşamasaydık'' diye konuştu.
    
     Olay
    
     Çiftlikköy ilçesinde 21 Kasım Çarşamba günü, Çiftlikköy Belediye Fen İşleri Müdürlüğü'nde görevli Veysel Şaffak (40), Siteler Mahallesi'nde kanalizasyon çalışması sırasında meydana gelen göçükte toprak altında kalarak hayatını kaybetmişti.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER