ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 11:46

Yahyalı'nın doğal güzelliği belgesele dönüşüyor

Yahyalının doğal güzelliği belgesele dönüşüyor


Yahyalı ilçesinin doğal güzelliğini görsele dönüştürmek için başlatılan çalışmaların bir bölümü tamamlandı. 4 gün süren çalışmada TRT’den bir çekim ekibinin de yer aldığı grup, ilçenin görsele dönüşmemiş yerlerinin çekimini Kapuzbaşı Takım Şelaleleri'nde tamamlandı.

Rakımı 3 bin 600 metre olan Yahyalı Yedigöller bölgesinin coğrafik şartlarını ve muhteşem görümünü doğa severlerin dikkatine sunmayı hedeflediklerini aktaran ekipten Aziz Sandık, Yedigöller bölgesine ulaşımın zor olduğunu ve çok yorucu olduğunu belirtirken, gördükleri manzaranın yorgunluklarını unutturduğunu belirtti. Sandık, çekimi yapılan yerlerin Adana ve Niğde sınırları yakınlarında olduğunu, bu bölgeye ancak yakın köylerden rehber eşliğinde ve katırlarla ulaşılabildiğini ifade etti.

Fotoğraf çekmeyi ve doğa manzarasını sevdiği için bu zorluğa katlandığını söyleyen Ali Süslü ise hayal edemeyeceği manzaralarla karşılaştığını vurgulayarak, "Çok tehlikeli ve ürperti veren bir görüntüyle karşılaştım. Yaz ayında insanlar sıcaktan bunalırken biz buz kırdık. 3 bin 600 metrede buz tutmuş, derinliği 70 metreyi bulan gölleri gördük ve soğuktan gece uyuyamadık." dedi. Çekilen görüntüler, montajı tamamlandıktan sonra TRT'de yayınlanacak. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER