ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 14:50

Yağmur sonrası temizlik çalışmaları devam ediyor

Yağmur sonrası temizlik çalışmaları devam ediyor


Zonguldak’ta bastıran ani yağış nedeniyle bazı iş yerlerini su bastı.
Kent merkezindeki doğalgaz ve asfaltlama çalışması nedeniyle tıkanan yollardaki su birikintilerini tahliye çalışması devam ediyor.

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir tahliye çalışmaları hakkında bilgi aldı. Belediye ekipleri, yarıda kalan asfalt yolu çamurdan temizledi.

Kent merkezindeki esnaflardan Kemal Kılıç, yağış uyarısı yapılmayan Zonguldak'ta belediyenin, asfalt çalışmaları sırasında yağmura hazırlıksız yakalandığını kaydetti. Uzunmehmet Caddesi üzerindeki esnaflardan Ayhan Çenberci de “Kuvvetli yağış oldu. Dükkanları ve marketi su bastı. Asfalt çalışmalarından dolayı kanalların kapalı olması nedeniyle su bastı.” dedi. Mustafa Sosyal ise “Su fazla geldiği için taşma yaptı. Alt katlara su bastı. Yol yapım çalışmasından kaynaklandı. Herkes hazırlıksız yakalandı.” diye konuştu.

KUYUMCULAR ÇARŞISI'NI SU BASTI

Bu arada Ulu Cami altındaki Kuyumcular Çarşısı’nı su bastı. Esnafın cep telefonundan çektiği görüntülere göre, asfalt çalışmalarının yapıldığı yolda biriken su çarşı içine taşıyor. Çarşı içi bir anda yağmur göletine dönen esnaf şaşkınlığını gizleyemiyor. Yağmur yağışı, esnafın dükkanına girmeye başladığı anda kesiliyor.

SU BİRİKİNTİSİ İŞ YERLERİNE GİRDİĞİ SIRADA YAĞMUR DURDU

Görüntülerde yer alan kuyumcu Temel Küçük, gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Çok ani bir yağmur oldu. Rögarlar o anda gelen kuvvetli yağmuru çekemedi. Sular birikti ve gölleşti. Ondan sonra cami altına girmeye başladı. Çok şükür ki cami altındaki esnafa zarar görmeden yağmur durdu.”KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER