ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 17:14

Yağmur sonrası meydana gelen göçük korkuttu


Erzurum merkez Palandöken ilçesi Kayakyolu Mahallesi'ndeki sağanak sonrasında bir apartmanın bahçe istinat duvarlarında göçüğe neden oldu. Göçük sonrasında apartmanın bodrum su katlarını bastı.

Kayakyolu semtindeki 6 katlı Ülkü Apartmanı'nın arka bahçe istinat duvarında göçük yaşandı. Göçük nedeniyle bodrum katlarının pencere camları kırıldı. Zemin katları su bastı. Göçük altında çocuk ya da yaşlıların kalabileceği ihtimali üzerine olay yerine sivil savunma arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Büyükşehir Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri sağanağın neden olduğu su baskını yaşanan evlerde su tahliyesi gerçekleştirdi

    İtfaiye Şube Müdürü İskender Özdemir, meydana gelen göçükte herhangi bir can kaybı ya da yaralanma vakasının yaşanmadığını ifade etti.

    Sivil Savunma Arama Kurtarma Birliği Amiri Zafer Özcan ise olay yerine 8 dakika içerisinde ulaştıklarını ve yaptıkları aramalarda herhangi bir can kaybına rastlanılmadığını dile getirdi.

Olay yerine intikal ettirilen polisler ise güvenlik şeridiyle binanın çevresine resmi görevliler haricinde kimseyi yaklaştırmadı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER