ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 14:54

Yağmur Derneği, toprakla fidanı buluşturdu


Kırıkkale Yağmur Eğitim Gönüllüleri Derneği üyeleri, fidan dikimi gerçekleştirdi.

    Kadınlar, Kırıkkale Kent Ormanı’nda kendilerine ayrılan boş alanda yaklaşık 5 bin çam fidanı dikti. Etkinliğe aileleri ile katılan kadınlar, hem fidan dikti hem de çocuklarına fidan dikmenin önemini anlattı. Çocuklar çuval içinde yarış, ip atlama ve kaşıkla yumurta taşıma yarışmasında kıyasıya yarıştılar. Dikilen hatıra ormanını ardından, üyelere yemek ikram edildi.

    Etkinliğin anlamlı olduğunu ifade eden Kadın Platformu Başkanı Ayten Polat, “Kutlu Doğum Haftası'na denk gelmesi bizi mutlu etti. Bu fidanlar büyücek ve çocuklar bunları görecek. Fidanlarla birlikte çocuklarımızda yeni bir nesle kucak açılmış olacak.” dedi.

    ‘Kıyamet kopsa da fidan dikiniz’ ayetini hatırlatan Kırıkkale Yağmur Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Neriman Yazan, “Yeryüzü neşelenmeye başlamışken, bizde bu neşeye katılalım diyerek dernek olarak böyle bir faaliyet düzenledik. Her yıl bu etkinliği devam ettireceğiz. Dünya adına bir ağaç dikmek çok önemli. Bizden sonraki nesle böyle güzel bir eser bırakmak istiyoruz.’’ diye konuştu.

    Usta Öğreticiler Deneği Başkanı Pembe Algül de, güzel bir organizasyon olduğunu söyledi.
Kendisinin de bir ağacı olduğunu belirten öğrenci Kayra Tunç ise “Ağaç olunca erozyon ve toprak kayması olmaz. Diktiğimi fidana kendi ismimi verdim. Benimle birlikte büyüyecek.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER