ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 14:59

Yabancı uyruklu hırsızlar kamerada


İstanbul’da kapı göbek kilidini kırarak girdikleri evlerden hırsızlık yaptıkları ileri sürülen Gürcistan uyruklu Tea P.(33) ile sevgilisi Lasha J.(31) yakalandı. İki sevgilinin Kartal’da bir binada gerçekleştirdikleri hırsızlık, güvenlik kamerasına yansıdı. Şüphelilerin binaya girişi, ve ellerinde çanta ile çıkışı saniye saniye görüntülendi.

Kadıköy iskele bölgesinde görevli güven timleri, şüpheli hareketlerde bulunan 1’i kadın 2 kişiyi durdurdu. Şahısların üstünde ve ellerindeki çantada yapılan aramalarda 2 altın bilezik, 1 altın bileklik, 1 gümüş yüzük ile hırsızlıkta kullanıldığı tahmin edilen pense ve levye ele geçirildi. Gözaltına alınan Gürcistan uyruklu Tea P. ile sevgilisi Lasha J. sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği’ne getirildi.

Bu kişilerin eşgaliyle uyumlu iki kişinin yakalanmadan 1 saat kadar önce Kartal’daki bir hırsızlık olayına karıştığı bilgisi üzerine polis dikkatini bu olaya çevirdi. Hırsızlığı gerçekleştiği binanın güvenlik kamera görüntüleri incelendiğinde, iki şüphelinin binaya girip çıkarken kameraya yakalandıkları tespit edildi. Görüntülere göre, binaya elleri boş bir şekilde giren şüpheliler, bir süre sonra ellerindeki çanta ile binadan ayrıldı.

Kapı kilidi kırılarak gerçekleştirilen benzer hırsızlıklardan elde edilen delillerin karşılaştırılmasında, şüphelilerin Kartal, Ümraniye ve Bakırköy’de 3 ayrı hırsızlık olayının da failleri oldukları belirlendi.

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER