ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2013 Cuma 14:46

Yaban hayvanlarına yem bırakıldı


Spil Dağı Mili Parkı'nda kar yağışı nedeniyle beslenme sıkıntısı yaşayan yaban hayvanları için Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri tarafından doğaya yem bırakıldı.
Spil Dağı Milli Parkı Müdürü Mustafa Kandırmış, gazetecilere yaptığı açıklamada, kar yağışı sonrası beyaz örtüyle kaplanan milli parkta yem bulmakta güçlük çeken başta yılkı atları olmak üzere yaban hayvanlarının beslenebilmesine katkı sağlamak için doğaya yem bıraktıklarıklarını açıkladı.
Spil Dağı Milli Parkı zirvesinde kar kalınlığının 10 santimetreyi bulduğu ve hava sıcaklığının eksi 10 dereceye düştüğünü kaydeden Kandırmış, parkta 500'ün üzerinde yılkı Atı ile çok sayıda kanatlı yaban hayvanının bulunduğunu söyledi. Spil Dağı'ndaki kış şartlarının soğuk ve çetin geçtiğini hatırlatan Kandırmış, yaban hayvanlarının yaşamlarını sürdürebilmeleri için gerekli tedbirleri aldıklarını, bu kapsam dahilinde doğal ortamlarına yem bıraktıklarını söyledi.
Özellikle yılkı atlarının su ihtiyacını karşıladığı mevkideki gölet çevresine yem bırakıldığını bildiren Kandırmış, bu çalışmaların kış şartlarının etkin olduğu sürece devam edeceğini belirtti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER