ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2013 Cuma 19:18

Yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı


Kırşehir'de yaşanan ağır kış şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için Kızılırmak bölgesine, yem, kemik ve et bırakıldı.
Kırşehir Belediyesi, hava sıcaklığının düşmesi ve yoğun kar yağışı nedeniyle yem bulmakta güçlük çeken sulak alanlardaki kanatlı hayvanlar ve yırtıcılar için harekete geçti.
Kent merkezine 20 kilometre uzaklıktaki Kızılırmak'ın geçtiği ve yaban hayvanlarının yoğun yaşadığı bölgeye yem bırakıldı.
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin, Güneykent yolunda kar kalınlığı yer yer 30 santimetreyi bulan alana yabani hayvanlar için yiyecek bıraktığını belirtti.
Bahçeci, ekiplerin kuşlar için açık alanlara buğday, doğan, atmaca, kartal, kurt gibi yırtıcı hayvanlar için de kemik ve et bıraktığını ifade etti.
Kar kalkıncaya kadar yem bırakma işleminin devam edeceğini ifade eden Başkan Bahçeci, "Kar nedeniyle aç kalan yırtıcı hayvanları beslemek için kasaplardan et topladık. Kuşları beslemek için de buğday aldık. Bu hayvanları zor durumdan kurtarmak adına faaliyetlerimize devam edeceğiz" diye konuştu. 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER