ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Nisan 2014 Pazar 00:24

'www' yerine 'ttt' olur mu?

www yerine ttt olur mu?

Bazı gazete ve internet sitelerinde, Bakan Elvan'ın ifadelerine dayandırılarak çıkan haber ne kadar doğru?


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından, Bakan Lütfi Elvan'a atfen bazı gazete ve internet sitelerinde yer alan "www'den çıkar ttt'yi kurarız" şeklinde çıkan haberle ilgili açıklama yapıldı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bugün bazı gazete ve internet sitelerinde, Bakan Elvan'ın ifadelerine dayandırılarak, "www'den çıkar ttt'yi kurarız" şeklindeki bir haber yer aldığı belirtildi. Söz konusu haberin gerçeği yansıtmadığı ifade edilen açıklamada, Bakan Elvan'ın haberde belirtildiği gibi bir beyanı olmadığı kaydedildi.

Bakan Elvan'ın, gazetecilerle yaptığı sohbet sırasında özetle sosyal medya etiğinin oluşturulması için uluslararası ortak konvansiyon oluşturulması gerekliliğini dile getirdiği belirtilen açıklamada, "Bakan Elvan, Almanya başta olmak üzere Avrupa Birliği'nin internet yönetimi için küresel ve çok paydaşlı bir yapı kurulmasına yönelik bir çalışması olduğunu hatırlatmış, 23-24 Nisan'da Brezilya'da düzenlenecek uluslararası toplantıda bu hususların tartışılacağını ve çok paydaşlı küresel bir yapının kurumsallaşması hususunda adımlar atılmasının beklendiğini ifade etmiştir" denildi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER